·         Poznáme dva druhy cholesterolu. Dobrý cholesterol nám pomáha pri získavaní vitamínov a hormónov a pečeň si ho vyrába sama. Ten druhý zlý  sa nám dostáva do tela vďaka potravín ktoré obsahujú nezdravé látky napríklad tuky.

tuk

 

·         V dnešnej dobe poznáme množstvo liekov ktoré majú za úlohu držať hladinu cholesterolu na zdravom bode. Možno si poviete že lieky Vám pomáhajú , a nič iné nepotrebujete. No nie vždy to tak je. Okrem toho že by nám mali pomáhať nám  zároveň aj škodia. Niektoré lieky nemusia človeku zabrať a navyše môžu poškodiť pečeň.

 
sýr


No  cholesterolu tohto tichého zabijaka  sa dá aj inak . Stačí Vám na to produkty ktoré máte doma. Napríklad taká bryndza má sebe látky ktoré sú prospešné pre čreva. Okrem toho sú vhodnou pomôckou pre trávenie a odstraňuje zlý cholesterol v tele. Ďalším príkladom môže byť aj domáca kyslá kapusta . Obsahuje vitamíny a vlákniny ktoré pomáhajú pri záživní a  žalúdočnými vredom. Približne 20 dg kyslej kapuste by ste mali jesť každý deň aby ste sa zbavili nežiadúceho cholesterolu. Taktiež môžete vyskúšať čaje . Najlepšie na sneženie cholesterolu sú púpavový , žihľavový , alebo lopúchový a taktiež môžete vyskúšať aj kotvičník ktorý je na cholesterol výbornou pomôckou. Ešte chvíľu sa zastavíme pri jedlách. Konkrétne pri zelenine. Možno si poviete že zelenina je otrepaná , ale na cholesterol vôbec nepomáha . Práve naopak. Aby ste znížili hladinu cholesterolu môžete vyskúšať kombináciu paradajky , špenátu,  cibuli , brokolice a cesnaku  alebo zdravého dresingu ktorý si urobíte z bieleho  jogurtu a trochu byliniek  .

břicho

 

Aby sme sa zbavili tohto tichého zabijaka musíme pre to aj niečo urobiť. Napríklad jesť celozrnné jedla , ryby , alebo chudé mäso a      namiesto sladkosti konzumujte viac ovocia a taktiež vymeňte vysoko tučné mlieka a výrobky. Cholesterol taktiež potrebuje optimálnu  hmotnosť, a pravidelný pohyb.