Nie opretý o skriňu či posteľ, ale vystavený tak, ako by to bola súčasť interiéru? Samozrejme, možno Peter Sagan nejaký bicykel niekde vystavený má, ale určite nemá núdzu o priestor, či miestnosť vyhradenú len jednému bicyklu. Nejaká svetová cyklistická legenda nejaký bicykel istotne vystavený niekde pri krbe má. Ale čo v prípade, že na ňom stále jazdíte? Ak máte malý byt, žiadnu pivnicu a balkón je používaný ako bylinková záhrada, potom vám možno nezostáva nič iné, len vymyslieť, kam s tým bicyklom lacno a hlavne štýlovo.starý dům.jpg
Zavesenie bicykla v byte ako súčasť interiéru
Znie to zvláštne, urobiť si z bicykla súčasť interiéru. Moderné umenie môže hyzdiť naše steny, ale bicykel, nástroj úžasný svojim dizajnom aj funkciami, steny hyzdiť nemôže? Ale no tak. Dokonca to môže vyzerať ja krásne. Stačí vymyslieť spôsob zavesenia, alebo použiť niektorý z tých ktoré sa vo svete predávajú a priniesli živobytie svojim vynálezcom. Dnes bez lán a reťazí. Tým sa budeme venovať inokedy.
Najjednoduchšie riešenie zavesenia bicykla
Ak to nechceme odfláknuť nejakým háčikom. V podobe štýlovej police, ktorá poslúži na skladovanie prilby, kľúčov a podobne. Keď bicykel zosadíte, kto uhádne, na čo taká polica slúži? Je nenápadná a kým na ňu neupozorníte v súvislosti s bicyklom, nie každý uhádne, na čo slúži. Či už ho naozaj nemáte kde dať, alebo bol tak drahý, že ho chcete mať na očiach, stále je to váš bicykel. Pokojne nad sedačkou v obývačke. Svojim spôsobom je to stále nedocenené umelecké dielo a jeho zavesenie do priestoru nevadí. Ten priestor by bol predsa prázdny tak či tak. Chce to len poriadny vrták pre istotu. Osmičku, či desiatku s dobrou hmoždinkou a skrutkou a nie je nutné báť sa spadnutia. Na obrázku je vidieť predávaný stojan z plastového materiálu.kolo.jpg
Klasické zavesenie nikdy nevyjde z módy
 Koleso to zvládne, veď ak unesie celú váhu človeka niekoľko hodín, znesie váhu len bicykla na oveľa dlhší čas bez známok používania. Ak máte pochybnosti, vždy môžete železný hák potiahnuť textilom. Na riadidlá sa dajú nastoknúť rukavice, či ponožky… dobre, rukavice sú lepším nápadom. A takto zavesený bicykel by v prípade odsadenia zavesenia od steny, nemal predstavovať žiadne riziko. Myslite ale na to, že zavesený bicykel vyzerá dobre vtedy, ak ho vešiate do prázdneho priestoru. Nie za rotopéd ovešaný vecami a vešiak s prádlom. Teda za predpokladu, že vám záleží na tom, ako to vyzerá.
Receptov a tipov, ako využiť staré palety, je dnes mnoho
Jeden z nápadov je využiť ich aj pri skladovaní bicykla. Železné konštrukcie, ktoré je možné posúvať podľa potreby vyššie či nižšie, nájdu uplatnenie pri skladovaní bicyklov, či len jediného bicykla. záleží od veľkosti a vašej potreby.