DREVENÉ a NEREZOVÉ zábradlie
Drevo je nadčasový materiál, ktorý má stále svoje miesto pri výrobe zábradlí na schody. Možnosť ho kombinovať s nerezou, čím vznikne viac dizajnových alternatív. Drevené zábradlie na schody je veľmi pevné a odolné. Vyzerá priam nádherne a zútulní celý domov. Cena dreveného zábradlia je vyššia.

schody z dreva

Ak si chcete kúpiť drevené zábradlie a celkové drevené schody do vášho interiéru v mezonetovom byte, rodinnom dome alebo na vašej chate, musíte rátať s vyššími prvotnými investíciami, nakoľko drevené schodisko a zábradlie si nechajte vyrobiť z masívu. Pri nekvalitných drevených schodoch je väčšia šanca, že sa pošmyknete alebo si ublížite. V každom interiéri po pridaní dreva, v podobe nábytoku, kuchynskej linky alebo drevených podláh, sa budete vo svojom obydlí cítiť útulne a príjemne. Drevo spája rodiny. 
Zábradlie z nerezu je chladné oproti drevenému.

schody z dreva 2

Avšak jeho veľkou výhodou je veľmi ľahká údržba a elegantný dizajn. Ak chcete mať v rodinnom dome elegantné a čisté línie, doporučujem nerezové zábradlie na vaše schody. Zábradlie má byť v takej výške, aby ste sa oňho mohli oprieť pri vychádzaní alebo zchádzaní z poschodia. Nerezové zábradlie je vhodné do moderných rodinných domov a interiérov.