Vytvorili sme všeobecne  žiaľ akceptovaný pohľad na krásu ženy. Kde sú krásne ženy podľa Rembrandta?

Každé historické obdobie malo svoj pohľad na krásu . To naše nie je výnimkou. Ženieme sa za chudnutím. Ohovárame tých, ktorí majú o kilo viac. Bez ohľadu na to, aby sme poznali napríklad ich dedičné základy, ktoré sa podpisujú pod hmotnosťou. Bez ohľadu na zdravotný stav- aj tu sú zaiste také poruchy metabolizmu, ktoré zapríčiňujú pár kíl navyše.

žena

 

Keď sa opýtame mužov- aké ženy sa im páčia- v závislosti od veku a životných skúsenosti sa môžu ich odpovede rôzniť.

 

 Určite nie všetci túžia po štíhlej žene. Niektorým sa páčia „bacuľky“. Ruku na srdce páni – vy všetci tiež nie ste stelesnením mužskej krásy podľa jednej jedinej šablóny.

Takto to je aj správne! Nie všetko má byť :


  • Rovnako vysoké

  • Rovnako tvarované

  • Rovnako farebne zladené

  • Rovnako vyzerajúce


 Svet by bol potom nezaujímavý. Svet by bol potom nudný. Nevytvárajme preto spoločenskú atmosféru potreby jedného typu žien: model 180 cm, s mierami 90-60-90. Nebola by to potom nuda? To by po svete chodili samé „Barbie“ a to predsa nechceme. Ani „Kenov“ Všetci muži tiež nemajú mať 190 cm a kostru obopnutú iba svalstvom.

 

 Nežeňme mladých ľudí do stresových situácií súvisiacich s obyčajnou miernou nadváhou.

Môže to skrátka skončiť zle. Niet nič horšie ako mladý človek ubíjajúci sa nekonečným chudnutím.

 

Nie je pravdou, že odvrátite zrak pri pohľade na chudnutím zúbožené telo- na telesnú schránku bez štipky tuku, ktorá máte pocit, že o chvíľu  sa začne rozpadávať?


Pohľad na nich je veru oveľa, oveľa horší ako na ľudí s pár kilami navyše, ktorí ale sršia optimizmom a radosťou zo života?

Nepreháňajme to prosím!

Na jednej strane s vytváraním jediného správneho veľkostného modelu a na strane druhej s jedením.

Všetko má byť predsa o harmónii o súlade. Máme jesť- aby sme žili, tvorili- nie sa prejedali.

dívky


Na druhej strane máme mať z jedla pôžitok, radosť . Každému chutí niečo iné, každému sa páči niečo iné a jedine tak je to správne. Kto má právo určovať a vytvárať všeobecne záväzné pravidlá vzhľadu?

Nepreháňajte to s chudnutím
5 (100%)1