Keď má prísť návšteva, žena v domácnosti sa ide neustále priam pretrhnúť. Stačí, keď niekto zavolá, že príde a začne vo veľkom nakupovať, upratovať a variť. Je to jednoducho kolobeh, ktorý sa neustále opakuje. Ženu nemôžete ani sledovať, pretože ona je ako vietor. Neustále je tam, potom je tam, potom robí hento a zase raz tamto. Proste sa snaží. Chce byť dobrá hostiteľka a chce všetkým ukázať, že na to, aby bola dobrá hostiteľka, aj naozaj má isté predpoklady. Keď si zoberiete, čo všetko musí žena spraviť predtým, než príde návšteva, no… je toho určite naozaj dosť.

papriky

Dosť je toho aj preto, lebo muži im väčšinou nepomôžu.Pre ženu je veľká pomoc aj to, keď chlap umyje riad či povysáva. Ale chlapi majú tendenciu tváriť sa, že majú chromé ruky a že nie sú schopní urobiť nič z toho, o čo ich žena tak často prosí. Práve preto sa musíte aspoň tváriť, že jej chcete pomôcť. Určite to ocení, tým si môžete byť istý. Pre ženu je však najhoršie to, keď nevie, kedy návšteva príde. Vtedy to je pre ňu peklo, pretože nemá poňatia, kedy má začať variť. Vtedy sa mení na zúrivú beštiu. Pretože jedlo je najlepšie teplé a čerstvé.

plněná paprika

Ešte šťastie, že môže improvizovať.Najlepšie, čo urobí je, keď uvarí jedlo, ktoré sa nemusí podávať teplé. Viete, čo je vtedy najlepšie? Plnená paprika na studeno. To je skutočne veľmi dobré riešenie, pretože sa nepodáva teplé. Skúste to ako muž vašej žene navrhnúť, možno ju poteší, keď jej ukážete, že aj vy máte snahu a iniciatívu. A verte tomu, že to ženu skutočne poteší a nemusíte sa kvôli ničomu stresovať. Dokonca ani kvôli tomu, že má toho veľa. Veď ako chlap veľmi dobre viete, že žena si aj tak všetko urobí najlepšie sama. Ale potrebuje vás ako asistenta. A to je naozaj veľmi dôležitá funkcia. Buďte tu preto vždy pre ňu, uvidíte, že to ocení viac, ako by ste si mysleli.