Nebavia vás už biele steny a premýšľate ako ich oživiť? Jednoduchý trik, ako vylepšiť steny v kancelárií, je oživiť ich výzdobou, ktorá môže byť nie iba pekná, ale i funkčná a podporíte tým kreativitu a pozitívne naladenie zamestnancov. Dajú sa na to využiť tapety, ktoré slúžia ako marketingový nástroj, chytrý náter meniaci stenu na popisovateľné plochy, či zeleň, ktorá má pozitívny vplyv na kvalitu vzduchu i psychickú pohodu.

jednačka

Nechajte steny hovoriť za vás
Pokiaľ chcete zamestnancom spríjemniť pracovné prostredie alebo ich motivovať k lepším výkonom a zároveň urobiť dobrý dojem na zákazníkov či obchodných partnerov, môžete vyskúšať takzvaný wallmarketing. Reč je o dekoratívnych tapetách, ktoré neslúžia iba k výzdobe firemných priestorov, ale predovšetkým na komunikáciu a marketing.  
Môžu vítať hostí, pripomínať históriu firmy, jej víziu a hodnoty, prezentovať doterajšie úspechy alebo netradične stvárniť navigačný systém po budove. Týmto spôsobom sa pritom dajú zatraktívniť nie len steny, ale i ďalšie firemné priestory a zariadenie, ako sú napríklad skrine, dvere, stoličky alebo kávovar.

Premeňte stenu na kreatívnu tabuľu
Na stenu môžete použiť špeciálny náter, ktorý vytvorí na hladkom povrchu popisovateľnú a ľahko zmazateľnú plochu. Podobne ako wallmarketing je možné toto aplikovať nie len na steny, ale tiež na dvere či stoly. Výsledný povrch môže byť biely alebo farebný. Zvoliť môžete tiež magnetickú variantu alebo čierny tabuľový náter popisovateľný kriedami.
Takzvaná "Chytrá stena" poskytuje priestor pre zápisky z porád či kreatívnym brainstormingom, rozvíja myslenie a zefektívňuje spoluprácu na projektoch. Jej používanie môže znížiť spotrebu papieru až o 10 percent, náter nezaťažuje životné prostredie a naviac odpadá drahá likvidácia starých tabúľ.

židle

Vneste do kancelárie prírodu
Pokiaľ chcete oživiť pracovné prostredie zeleňou, môžete steny premeniť vo "vertikálny či kaskádové záhrady". Systém samozavlažovacích kvetináčov je nielen originálnym designovým prvkom, ale tiež spríjemňuje pobyt v kanceláriách.
Steny ozdobené zeleňou priaznivo ovplyvňujú psychiku a náladu, znižujú hladinu zvuku, zachycujú veľké množstvo prachu a v teplých dňoch príjemne znižujú teplotu vzduchu.

Tri tipy, ako oživiť steny v kanceláriách. Steny môžete premeniť v tabule ale i vertikálnu záhradu
Ohodnoťte příspěvek
Share